Czy wiesz, że... możesz podsyłać newsy, artykuły, pliki i zdjęcia?
Strona główna forum Szukaj Rejestracja
Witaj, nieznajomy!
Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 14 Następny
Postów: 205 Dołączył: 2010-11-23
#
Dzięki Silent, kolejny problem zażegnany. Nawet nie pomyślałem, że w taki sposób można to rozwiązać.
Postów: 205 Dołączył: 2010-11-23
#
Pytanie jest może być proste, bo u mnie jakoś to nie wychodzi. Chcę odjąć graczowi pieniądze, więc wpisuję
Kod:
0109: player $PLAYER_CHAR money -= 50
i wszystko ładnie do czasu gdy przejrzę skompilowany kod. SB sam podczas kompilacji zmienia (-) na (+) co dziwne, gdy już program zamieni 0109 na skrócony czyli
Kod:
Player.Money($PLAYER_CHAR) +=50
i zmienię plus na minus wyskakuję błąd
'Błędny wyraz Player.Money($PLAYER_CHAR) -= 50.
Jedna ze zmiennych jest nie znanego typu lub operacje nie są kompatybilne.'


Dodam, że używam pętli sprawdzającej IF..THEN..ELSE..END z poradnika na zasadzie ' Sprawdź czy ma 50$, jeżeli nie wyświetl tekst, jeżeli tak daj graczowi broń, odejmij 50$ z jego konta i wyświetl tekst'.

Chyba wszystko już opisałem, wie ktoś może jak to naprawić? Wszystko jak na razie dobrze mi szło, dopóki nie utknąłem przy zabieraniu pieniędzy.
Postów: 205 Dołączył: 2010-11-23
#
Ok, wszystko działa. Do zamknięcia.
Postów: 205 Dołączył: 2010-11-23
#
Problem mam dość dziwny. Ustawiłem sobie auto w MTA i spisałem koordy po czym zacząłem pisać skrypt CLEO. Było wszystko pięknie do czasu... gdy włączyłem grę i zobaczyłem gdzie stoi. Moje auto powinno stać na podwórku, a nie na środku drogi, nie wiem jak to się dzieje. Po sprawdzeniu w SB3 koordy są dobre, po prostu gra jakoś mi przestawia auto na środek ulicy. Korzystam z opcodu 00A5, ma ktoś jakąś radę? Od razu mówię, że 014B odpada, bo nie można wsadzać pedów itp. i występuje crash, (chyba, że do tego są inne).
Postów: 205 Dołączył: 2010-11-23
#
Od pewnego czasu myślę jak zrobić drugie menu, tzn. po wybraniu w pierwszym jakiejś opcji to pierwsze znika, a drugie się pojawia z kolejnymi opcjami. Jako takiego szablonu używam z modu ' Weather Cheat' ale nie wiem jak to zrobić. Proszę o pomoc ;)
Postów: 205 Dołączył: 2010-11-23
#
Na steamie grę musisz kupić ;P (no chyba, że jest za darmo) Do ogólnego korzystania ze steam nic nie musisz mieć poza kontem i możesz przeglądać oferty.
Postów: 205 Dołączył: 2010-11-23
#
Witam. Zacząłem się bawić VehicleAudioEditorUltimate aby zmienić autom dźwięki, ale zanim cokolwiek zedytowałem włączyłem grę aby się upewnić czy jest wszystko ok. Niestety każde auto za dźwięk klaksonu ma dzwonek BMX'a, zaś dźwięk silnika toteraz upadek CJ'a. Wie może jak to naprawić? Znalazłem gdzieś, że trzeba zmienić z
[IDs]
Number_of_pairs=1
FromID_1=400
ToID_1=615

na

[IDs]
Number_of_pairs=1
FromID_1=1
ToID_1=1000

ale to nic dało :/
Postów: 205 Dołączył: 2010-11-23
#
To nie są tekstury tylko zwykłe teksty z american.gxt, a używasz ich tym opcodem:
Kod:
00BC: show_text_highpriority GXT 'TXT1' time 3000 flag 1
Postów: 205 Dołączył: 2010-11-23
#
A ja lubię ogólnie pustynię. Lubię sobie oglądać widoki, oraz życie tam panujące (koło takiego gejzeru). A jako miasto to ciężko stwierdzić, lubię właściwie każde. Los Santos przez gangi, San Fierro dzięki ulicom które są raz w górę, raz w dół, a Las Venturas to miasto hazardu... oświetlone ulice itp.
Postów: 205 Dołączył: 2010-11-23
#
Bez niczego ma 256MB. Z TurboCache i min. 1GB ramu osiąga 512MB. Przynajmniej ja tak zrozumiałem.
Postów: 205 Dołączył: 2010-11-23
#
Bo trzeba. SB 3 automatycznie chce wiedzieć gdzie skompilować skrypt, do tego musisz podać lokalizację folderu San Andreas ;)
Postów: 205 Dołączył: 2010-11-23
#
Odkręć klapę komputera. Wysuń go na normalne powietrze, nie 2 cm od szafki... Zdala od kaloryfera! I przyłóż wentylator (tylko ustaw go na zimne powietrze :P) i powiedz czy temperatura nadal jest wysoka.

PS: Czym sprawdzasz temperaturę procesora?
Postów: 205 Dołączył: 2010-11-23
#
Też miałem podobny problem. Usunąłem wszelkie ślady po poprzedniej wersji m.in rejestr i wszystko gładko poszło.
Postów: 205 Dołączył: 2010-11-23
#
To akurat wiem, lecz nie oto mi chodzi. Patrząc nawet na Wasz tutorial (akurat ja używam trochę innej kombinacji do stworzenia Menu) Tutorial tworzenia Menu nigdzie nie ma opisu, ani miejsca na zmianę klawiszologi ze strzałek na Numlocki, wogólę w całym skrypcie nie ma mowy o poruszaniu się po nim (mam na mysli góra/dół właśnie dzięki strzałkom). Zakładam, że opcja ta jest w Ustawieniach gry, jednakże mi się rozchodzi tylko iwyłącznie o ten skrypt.
Postów: 205 Dołączył: 2010-11-23
#
Siemka.

Mam być może trochę głupie pytanie, lecz chcę zmienić klawiszologię zwykłego Menu. Wiem że mogę zmienić klawisz przywołania Menu, klawisz wyłączenia oraz cofnięcią się (Enter & Backspace). Ale nigdzie nie mogę znaleźć Spacji (klawisz aktywacji opcji) oraz strzałek czyli poruszania się po całym Menu. Klawisz Spacji chciałbym przestawić na Num0 zaś strzałki zamienić z góra - Num8, a dół Num2. Czy można gdzies takie coś zmienić czy jest to już wbudowane w grę?
Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 14 Następny
Created & Powered by MakG