Strona główna
Witaj, nieznajomy!

Instalacja modów do GTA V z OpenIV - metoda oddzielnego katalogu "mods"

Nowa wersja OpenIV umożliwia przeglądanie i modyfikację wszystkich plików gry GTA V. Oprócz tego, posiada przydatną funkcję ładowania zmodyfikowanych plików z oddzielnego katalogu dzięki czemu nie ma konieczności bezpośredniej modyfikacji oryginalnych plików.

Wolisz tutorial wideo? Proszę bardzo:


Uruchomienie OpenIV

Na początek, pobierz OpenIV dla GTA V i zainstaluj.

Upewnij się, że uruchamiasz OpenIV w trybie administratora, w tym celu kliknij prawym przyciskiem myszki na skrót OpenIV, wybierz "Właściwości" i w zakładce "Zgodność" zaznacz "Uruchom ten program jako administrator".

/public/images/tutorials/openiv_gtav/openiv_tryb_administratora


Przy pierwszym uruchomieniu będziesz musiał/a podać lokalizację głównego katalogu GTA V.

/public/images/tutorials/openiv_gtav/openiv_select


Utworzenie katalogu "mods"

Utwórz katalog "mods" (koniecznie małymi literami) w głównym katalogu GTA V. Tam będą przechowywane archiwa .rpf zawierające zmodyfikowane pliki.

Struktura wewnątrz katalogu "mods" musi odpowiadać strukturze w głównym katalogu, czyli np. jeżeli chcesz zmodyfikować plik "update.rpf", musisz utworzyć folder "update" w katalogu "mods" i tam dopiero przekopiować oryginalny plik update.rpf.
Kod:
Grand Theft Auto V / mods / update / update.rpf


/public/images/tutorials/openiv_gtav/gtav_folder


/public/images/tutorials/openiv_gtav/gtav_mods_folder


Instalacja ASI Loadera i pluginu OpenIV

OpenIV dostarcza własny ASI Loader, jeżeli nie posiadasz jeszcze żadnego zainstalowanego. ASI Loader i plugin można zainstalować bezpośrednio z poziomu programu, wejdź w menu "Tools" i wybierz "ASI Manager". Pojawi się okienko takie jak poniżej, zainstaluj obie pozycje i zamknij okno:

/public/images/tutorials/openiv_gtav/openiv_tools

/public/images/tutorials/openiv_gtav/openiv_asi_manager

/public/images/tutorials/openiv_gtav/openiv_asi_manager_installed


Instalowanie modów

To, jakie pliki musisz podmienić, zależy od moda, który pobrałeś. Musisz przeczytać dołączoną instrukcję i przekopiować, a następnie otworzyć odpowiednie archiwum w katalogu "mods". Należy pamiętać, żeby modyfikacji dokonywać w katalogu "mods", jeżeli chcesz mieć oryginalne pliki nienaruszone.

Musisz wejść w tryb edycji, aby móc podmieniać pliki po otworzeniu konkretnego archiwum .rpf. Przycisk "Edit mode" znajduje się przy aktualnej ścieżce w górnej części programu.
/public/images/tutorials/openiv_gtav/openiv_edit_mode

/public/images/tutorials/openiv_gtav/openiv_edit_mode_confirm


Teraz wystarczy podmienić odpowiednie pliki, np. w przypadku mody na bronie zwykle należy wgrać plik "weapons.meta". Kliknij prawym przyciskiem myszy na odpowiednim pliku i wybierz "Replace". Pojawi się okienko, wybierz ściągnięty plik do podmiany i tyle. Zmiany zapisują się automatycznie, nie musisz już nic robić, możesz zamknąć program.

/public/images/tutorials/openiv_gtav/openiv_replace


Podmiana tekstur

Tekstury są przechowywane w plikach .ytd, zwykle zbiorczo, tj. w środku znajduje się wiele plików graficznych. Jeżeli chcesz podmienić tylko jeden plik tekstury, po prostu kliknij dwukrotnie na pliku z rozszerzeniem .ytd, w nowym oknie zaznacz odpowiednią teksturą i wybierz "Replace". Pamiętaj, że musisz być w trybie edycji.

/public/images/tutorials/openiv_gtav/openiv_texture_editor
Dodane przez: MakG
2016-06-14 17:33:54
I czy one działają na Online? Tak żeby sypnąć kasą czy coś
2016-06-14 17:29:23
Mam problem bo gdy daję POBIERZ wyskakuje mi info że plik może być zainfekowany itd... Chrome chce mnie jakoś przed tym uchronić i każe mi wyjść, ale w SZCZEGÓŁY jest adnotacja "Jeśli rozumiesz zagrożenie, możesz WEJŚĆ NA TĘ STRONĘ, zanim szkodliwe programy zostaną usunięte. Klikam na WEJŚĆ NA TĘ STRONĘ, pobiera ale pod sam koniec (lewym dolnym rogu gdzie się ściąga plik) jest napisane "Plik ovisetup264 .exe może wpływać na działanie Chrome, więc został zablokowany". I chuj. Nie wiem co mam zrobić. Ktoś może pomóc?
Poprzedni 1 Następny
Created & Powered by MakG
Wszelkie prawa zastrzeżone