Czy wiesz, że... rejestracja trwa tylko 20 sekund?
Strona główna forum Szukaj Rejestracja
Witaj, nieznajomy!
Poprzedni 1 2 Następny
Postów: 294 Dołączył: 2011-07-27
#
Witam, chciałem zrobić pliki .col do gotowych modeli .dff za pomocą 3ds Max'a (chodzi mi o pliki kolizji do nieużywanych interiorów w których tych plików brakuje). Widziałem tutaj poradnik, ale nie opisuje on szczegółowo samego tworzenia plików .col do gotowych modeli. Mam wielką prośbę czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to zrobić.
Postów: 1004 Dołączył: 2009-01-20
#
Podaj nazwę tego interioru co chcesz żeby miał kolizje.
Postów: 294 Dołączył: 2011-07-27
#
A mi nie chodzi o jeden interior tylko o kilka (około 10). A ty wiesz jak to zrobić?
Postów: 1004 Dołączył: 2009-01-20
#
Mniej więcej się w tym orientuje jak to robić i właśnie najlepiej jak byś podał ich nazwy bo nie które mają kolizje a nie które nie a nie chce mi się szukać które mają a które nie.
Postów: 294 Dołączył: 2011-07-27
#
Chodziłoby mi o pliki .col do tych modeli:
Kod:
maintenance16.dff
maintenance20.dff
tr_man_main.dff
tr_man_glass.dff
tr_man_main_tr.dff
chinafurn1.dff
chinafurn2.dff
ab_mafiaSuite01zzz.dff
kb_tr_main.dff
kb_tr_bits.dff
motel_skuzmain1.dff
motel_toilet.dff
trukstp01.dff
cuntchairs.dff
trukstp03.dff
StudioHallBuild.dff
StudioHall_Furn.dff
mp_dinersmall.dff
Bdups_main.dff
BDups_interior.dff
BDupsNEW.dff
BDupsNew_int.dff
BDupshifi.dff
BDupsNew_int.dff
smllrestaurant.dff
smllrestseats.dff


Wszystkie modele pochodzą z pliku gta_int. Niektóre z nich mają częściowo zrobiony plik kolizji ale np. brakuje jednej ściany, itp. Bardzo byłbym wdzięczny gdybyś mógł mi pomóc. Napewno bym Cię wpisał jako współautora tej modyfikacji ;-)
Postów: 1004 Dołączył: 2009-01-20
#
W zasadzie to kolizje do takich obiektów robisz tak samo jak do nowych obiektów. Różnica jest taka że musisz odnaleźć model tego interioru w pliku img i wyciągnąć go do jakiegoś folderu. Następnie w 3ds max go edytujesz i tworzysz do niego nową kolizje o takiej samej nazwie jak budynek. Gdy to zrobisz musisz odnaleźć oryginalną kolizje edytowanego budynku. Z kolei owa kolizja znajduje się w tak zwanych archiwach kolizji. Jeżeli nie wesz w jakim archiwum znajduje się dana kolizja edytowanego modelu to najlepiej owe archiwum można odnaleźć po przez map edytor. Potem wyciągasz archiwum z kolizjami i je edytujesz za pomocą programu o nazwie "coll editor". Wystarczy usnąć starą kolizje i dodać nową. Potem dodajesz z powrotem ten plik z kolizjami i gotowe.

Tutaj masz filmik jak to się powinno dokładniej robić. Jeżeli w dalszym ciągu czegoś nie będziesz wiedział to napisz to w tym w temacie.

Postów: 294 Dołączył: 2011-07-27
#
O to właśnie mi chodziło. Wielkie dzięki
Postów: 294 Dołączył: 2011-07-27
#
Mam jeszcze jeden problem, czy da się jakoś przestawić układ współrzędnych w 3DS Maxie przy modelu, bo jak tworzę pliki kolizji to w grze jest też kolizja układu współrzędnych od modelu. W niektórych modelach układ współrzędnych nie przeszkadza, ale w wielu modelach jest na środku co uniemożliwia poruszanie się gracza.
Albo może się da zrobić tak żeby nie robiło kolizji układu współrzędnych?
Postów: 1004 Dołączył: 2009-01-20
#
Podaj nazwę tego obiektu co ci tworzy źle kolizje to sprawdzę co może być nie tak i napiszę jeżeli się da jak to poprawić.
Postów: 294 Dołączył: 2011-07-27
#
W kilku przypadkach tak się dzieje, że gdy w grze wchodzę do zmienionego pomieszczenia to mniej więcej na środku jest taka niewidoczna ściana przez którą nie da się przejść.
Dzieje się tak w domach BDapa
Kod:
Bdups_main.dff
BDups_interior.dff
BDupsNEW.dff
BDupsNew_int.dff
BDupshifi.dff
BDupsNew_int.dff

i też w takim korytarzu
Kod:
StudioHallBuild.dff
StudioHall_Furn.dff

Nie wiem dokładnie które modele to powodują, ale na pewno któreś z powyższych.
Postów: 1004 Dołączył: 2009-01-20
#
Mogłeś od razu tak mówić. Nie zrozumiałem cię przedtem. To są tak zwane niewidzialne ściany. Powstają między innymi wtedy jak są ze sobą niepołączone vertexy. Żebyj to naprawić wystarczy je połączyć za pomocą opcji "Weld" w 3ds max. Chociaż to nie zawsze pomaga.
Postów: 294 Dołączył: 2011-07-27
#
Mógłbyś napisać gdzie jest ta opcja Weld, i co po kolei trzeba zrobić?
Postów: 1004 Dołączył: 2009-01-20
#
Żeby owa opcja była dostępna musisz model przekonwertować do "editable poly". Potem wybierasz z "panelu komend" opcje vertex i będziesz miała tą opcje dostępną również w "panelu komend". A żeby opcja działała musisz zaznaczyć co najmniej dwa vertexy na modelu.
Postów: 294 Dołączył: 2011-07-27
#
Jesteś genialny ;-) Już wszystko działa, wielkie dzięki!!!!
Postów: 294 Dołączył: 2011-07-27
#
Mam jeszcze takie pytanie co zrobić gdy opcja Weld nie usuwa wszystkich niewidocznych ścian?
Poprzedni 1 2 Następny
Zaloguj się lub zarejestruj się, żeby pisać na forum.
Created & Powered by MakG