Czy wiesz, że... na forum możesz uzyskać pomoc nt. modowania GTA?
Strona główna forum Szukaj Rejestracja
Witaj, nieznajomy!
Poprzedni 1 Następny
Postów: 6 Dołączył: 2013-12-25
#
Witam.
Modeluję na nowo interior domu CJ'a, no i wszystko działa pięknie i w ogóle, ale mam pewien problem, gdyż np. ściany w kuchni itd. chciałem zrobić tak aby tekstury w nocy były ciemniejsze, w dzień jaśniejsze, czyli vertex color, ale mam problem, gdyż po zapisaniu modelu nie ma w grze, nie czyta go, są tylko kolizje. Na początku myślałem, że to przez to, ze z modelu 1.65mb zrobiło się 3.65mb i model jest za duży, ale przejrzałem po ile mi ważą modele i np. sam głupi kwiatek na stoliku w salonie, który podmieniłem, to model dff waży aż 4mb i działa (bez vertex coloru), więc myślałem, że robię coś źle, ale dodałem vertex color na pojedynczy fotel w salonie i model z 512kb, zrobił się na 1.32mb i dział i w dzień był jasny, w nocy ciemny, tak jak chciałem. Oczywiście gra mi nie crashuje, kolizje działają, tylko modelu nie widać.
Naprawdę nie wiem co robić, a zależy mi aby to działało, więc liczę na waszą pomoc. Z góry dziękuję.
Postów: 6 Dołączył: 2013-12-25
#
Ok wszystko działa, bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
Postów: 6 Dołączył: 2013-12-25
#
Och dzięki Artgin_pl, a bo akurat właśnie mam już cztery dodatkowe modele i myślałem,a by wgrać na czystym GTA SA, ale tego nie zrobiłem, jak się uda dam wam znać :D
Postów: 6 Dołączył: 2013-12-25
#
A może nagrac filmik jak robię to i może mi powiesz co robię nie tak ?
Postów: 6 Dołączył: 2013-12-25
#
Tak jest na pewno taka sama, nie martw się już patrzyłem tyle razy i literówka się zgadza i znaki i wszystko
Postów: 6 Dołączył: 2013-12-25
#
Mam problem z moim i nie tylko moim modelem , gdy już zrobię plik dff i plik col, oraz plik txd wchodząc do gry w połowie ładowania mnie wywala z gry. Udało mi się z 3 modelami, które pobrałem z internetu, ale nie wiem nadal w czym tkwi problem i chciałbym, aby ktoś mi pomógł, gdyż, chce mój model w GTA SA, a nie już jakiś gotowy, czytałem poradniki i robię tak jak piszę, ale i tak mam błąd, w pliku txd nie tworzą się żadne alphy więc to nie jest wina txd, jakbyście mogli napiszcie co mam zrobić, abym nie miał już takich problemów, korzystam z 3ds max 2010 jak coś.
Poprzedni 1 Następny
Created & Powered by MakG