Czy wiesz, że... rejestracja trwa tylko 20 sekund?
Strona główna forum Szukaj Rejestracja
Witaj, nieznajomy!
Poprzedni 1 Następny
Postów: 20 Dołączył: 2010-03-14
#
Witam
Chcę zrobić żeby podczas pościgu gdy czujemy że możemy zginąć poddajemy się podnosząc ręce do góry.

Mam już animacje
Mam opcode na aresztowanie - tylko właśnie...coś nie ,mogę tego podpiąć pod obiekt ani też podpiąc do innego obiektu oraz gdy policjant znajdzie się w określonym radius od actora(bądź dojdzie do kontaktu)

Kod:

0741:   actor $PLAYER_ACTOR busted


pozostałe:
Kod:

0112:   wasted_or_busted // mission only 
016D: restart_if_busted_at 1550.68 -1675.49 14.51 angle 90.0 town_number 0 
0741:   actor $PLAYER_ACTOR busted 
08DE: lose_stuff_after_busted 0 
08E0: override_restart_if_busted_at -1379.843 2635.74 54.4315 within_radius 1500.0 angle 170.6194 
8112:   not wasted_or_busted // mission only 
Postów: 1 Dołączył: 2010-10-20
#
niestety tak sie nieda probowalem to zrobic
Postów: 1004 Dołączył: 2009-01-20
#
Być możliwie dało by się takie coś zrobić. Ja to myślę że by było tak:

1.Stworzyć pętle która sprawdza czy postać ma mniej niż np. 20hp
2.Jeżeli ma mniej niż te 20hp to postać zatrzymuje się i jednocześnie podnosi ręce do góry(czyli uruchamia się ta animacja)
3.Wyżej wymieniona pętla miała by też za zadanie sprawdzić czy gracz podnosi ręce. Jeżeli tak to policja by do nas przestała strzelać(uruchamia się odpowiedni opocod).
Po tej akcji był by właśnie problem. Bo nie bardzo wiem jak to zrobić. Poniewiaż gdy się da ten opcod odpowiedzialny za to że policja przestaje nas gonić i do nas strzelać to nas przestaje i idzie sobie na kawę i ponczyki i potem nic się nie dzieje.

Znowu tak myśląc można by było zrobić taki myk. Gdy postać podniesie ręce do góry to obraz na nano sekundę się zaciemnia i w tym momencie spawnują się policjanci z spluwami skierowanymi w naszą stronę(gracz tego oczywiście by nie widział bo obraz na chwilę by się zaciemnił. Dopiero po rozjaśnieniu obrazu by było to widoczne). Potem dać kamerę żeby się obracała w okół postaci jak to jest oryginalnie zrobione i wyświetlał się napis zostałeś złapany.

No to na razie tyle co wmyśliłem i mam nadziej że ci oto chodzi. Jeżeli miał byś z czymś problemy to pisz.
Postów: 159 Dołączył: 2009-02-05
#
Przestudiowanie tego mod'a, powinno wam dużo wyjaśnić.

Kod:
http://www.gtagaming.com/downloads/gta-san-andreas/cleo-mods/1722

___________________

Poprzedni 1 Następny
Zaloguj się lub zarejestruj się, żeby pisać na forum.
Created & Powered by MakG