Czy wiesz, że... rejestracja trwa tylko 20 sekund?
Strona główna forum Szukaj Rejestracja
Witaj, nieznajomy!
Poprzedni 1 Następny
Postów: 1004 Dołączył: 2009-01-20
#
Jak stworzyć taką trawę jak na obrazku po niżej. Wiem na 90% że to się robiło za pomocą collision editor do gta sa bo w necie kiedyś znalazłem poradnik do tego. Niestety ta strona już nie istnieje więc i poradnik przepadł, a nie pamiętam już co tam pisało żeby kliknąc. A gdzie indzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie.

http://img11.imageshack.us/img11/1576/12325423.jpg
Postów: 179 Dołączył: 2009-04-14
#
Edit Mode>Face zaznaczasz dane miejsce, i pod material, Flag, Unkwon masz taki przycisk, klikasz na niego i wybierasz grass
Postów: 1004 Dołączył: 2009-01-20
#
No i nie działa. To znaczy trawy nie widać po zrobieniu tego co napisałeś. Ale za to model zrobił się jaśniejszy. Zrobiłem sobie taką mała wysepkę i w zielonych miejscach chcę dodać właśnie taką trawę jak na skrenie wyżej. A gdzie czytałem właśnie że to się robi przez ten edytor. No chyba że to jednak inaczej.
Postów: 179 Dołączył: 2009-04-14
#
olopl100 bo musisz wybrać dobrą opcję w grass, tam jest ich chyba kilkanaście
Postów: 1004 Dołączył: 2009-01-20
#
A ja mam tylko dwie opcje do wyboru i nie wiem czemu. Co ciekawe jak podglądałem oryginalne obiekty col z gta sa to jest ich tam całkiem sporo przy tym grass. Może ktoś wie czemu tak jest?
Postów: 179 Dołączył: 2009-04-14
#
olopl100 bo kolizję robisz pewnie w zły sposób, musisz robić COL III a nie 1

czyli nie opcja która sama robi kolizję
Postów: 1004 Dołączył: 2009-01-20
#
No teraz działa. Tylko ja to robiłem inaczej wcześniej. Do robienia kolizji mam jakieś dwa skrypty. Te taki mini programiki do 3dsmax(czy jak to się nazywa). I w wcześniej robiłem tym pierwszym. Dopiero po twojej odpowiedzi sprawdziłem tym drugim i rzeczywiście działa. Po za tym należy przy tworzeniu pliku col wybrać opcje "col 2" bo przy "col 3" powoduje crasza gry jeżeli doda się tą trawę do obiektu. No i jak by ktoś robił i dalej nie miał trawy to należy w opcja przy grafice visual dać na Low.
Poprzedni 1 Następny
Zaloguj się lub zarejestruj się, żeby pisać na forum.
Created & Powered by MakG