Czy wiesz, że... rejestracja trwa tylko 20 sekund?
Strona główna forum Szukaj Rejestracja
Witaj, nieznajomy!
Poprzedni 1 Następny
Postów: 109 Dołączył: 2009-04-25
#
Witam. Mam sprawdzian z UTK w środę, mam pytania które wystąpią na nim. Jeśli ktoś zna odpowiedzi to niech pomoże ;)
Oto pytania:
1. Porównaj płyty główne w formatach AT i ATX.
2. Czym charakteryzuje się płyta główna w formacie ITX?
3. Płyty główne inne niż AT i ATX (wymień).
4. Jakie funkcje pełni układ chipset na płycie głównej?
5. Co charakteryzuje architekturę chipsetów określaną jako North and South Bridge?
6. Co różni współczesne chipsety od starej architektury North and South Bridge?
7. Scharakteryzuj architekturę najnowszych chipsetów poszczególnych producentów: Intel, AMD, Nvidia.
8. Co oznaczają skróty MCH, ICH, PCH?
9. Wymień typy układów ROM.
10. Jakie składniki zawiera układ ROM i Bios?
11. Wymień podstawowych producentów układów Bios.
12. Scharakteryzuj interfejs UEFI.

Z góry dzięki :)
Postów: 304 Dołączył: 2010-10-02
#
Która klasa ? Pewnie 2 bo ja jestem w 1 i nie wydaje mi się żebym miał takie rzeczy.
Postów: 109 Dołączył: 2009-04-25
#
kolo33 napisał(a):
Która klasa ? Pewnie 2 bo ja jestem w 1 i nie wydaje mi się żebym miał takie rzeczy.


Klasa pierwsza :) Nie martw się, też będziesz to pewnie niedługo miał :D
Postów: 52 Dołączył: 2012-11-18
#
1. Różnią się rozmiarem, AT jest technologicznie starsza, posiada wyłącznik stanowy (najpierw zamyka się system, a potem wyłącza komputer. Pojawia się "Teraz można bezpiecznie wyłączyć komputer"), ma rozmiary 305x350cm, co daję przekątną 12 cali. ATX wyparło AT, jest technologicznie nowsza, układ elementów został polepszony, procesor i jego chłodzenie nie przeszkadzał już w instalowaniu dużych kart PCI, zmienił się standard zasilania i rodzaj portów. Chcąc podłączyć klawiaturę "piątką" trzeba było używać przejściówek na porty szeregowe i równoległe itp.

2.Płyty Mini-ITX i Nano-ITX są kwadratowe. Są rozmiarowo mniejsze od standardu ATX.

3.AT, Baby-AT, ATX, microATX, FlexATX, BTX, MicroBTX, PicoBTX, Mini-ITX, Nano-ITX, Pico-ITX, Mobile-ITX, DTX, Mini-DTX, ETX, LPX, NLX, WTX, XTX (z wikipedii)

4.Mostek północny- wymiana danych między ramem i cpu, sterowanie AGP lub PCI-e, Mostek południowy współpracuje z urządzeniami I-O, mogą także zawierać system zarządzania energią, może odpowiadać za porty szeregowe i równoległe..

5. opisałem poniekąd wyżej, wszystko jest na wikipedii.

11. Phoenix, Award, American Megatrends (AMI), MicroID, General Software i chyba Inside albo Insyde.



Wszystko znajdziesz na wikipedii, jestem więcej niż pewny :P
Postów: 109 Dołączył: 2009-04-25
#
Dzięki :) Reszty nie trzeba, wydrukuję sobie i trzeba wkuwać :P

// Do zamknięcia
Temat zamknięty.
Poprzedni 1 Następny
Created & Powered by MakG