Czy wiesz, że... na forum możesz uzyskać pomoc nt. modowania GTA?
Strona główna forum Szukaj Rejestracja
Witaj, nieznajomy!
Poprzedni 1 Następny
Postów: 109 Dołączył: 2009-04-25
#
Witam. Wie ktoś jak napisać kod PHP, w którym znajdowałyby się opcje:
1. Tworzenie kategorii,
2. Tworzenie podstron i umieszczanie ich w danej kategorii,
3. Zmiana nazwy strony.

Łączenie z MySql jakoś mi wychodzi, gorzej z tworzeniem tabel, umieszczaniem rekordów do tabeli, najgorzej z prawidłowym odczytywaniem rekordów z bazy danych.

Pozdrawiam.
Postów: 878 Dołączył: 2009-01-20
#
Tworzenie tabel to w SQL, nie w PHP. W PHP możesz co najwyżej wykonać polecenie SQL. Najprościej będzie stworzyć przy użyciu jakiegoś narzędzia, np. phpMyAdmin.

To samo z dodawaniem rekordów, tu masz sporo przykładów:
http://pl.wikibooks.org/wiki/PHP/Biblioteka_PDO

Pamiętaj tylko o zabezpieczeniu się przed atakami SQL Injection przy dodawaniu/aktualizowaniu/odczytywaniu danych z bazy oraz przed atakami XSS przy wyświetlaniu danych.

Ogólnie najlepiej skorzystać z jakiejś zewnętrznej biblioteki, albo frameworka, ale jeżeli chcesz użyć tylko standardowych narzędzi w PHP, to przykłady z powyższego linka ci wystarczą.

___________________
Administrator
Postów: 109 Dołączył: 2009-04-25
#
MakG napisał(a):
W PHP możesz co najwyżej wykonać polecenie SQL

Wiem o co chodzi, pomyliłem się :)

MakG napisał(a):
najlepiej skorzystać z jakiejś zewnętrznej biblioteki, albo frameworka


Jakiego frameworka polecałbyś?
Postów: 878 Dołączył: 2009-01-20
#
Jeżeli chodzi o tworzenie całych stron/aplikacji, a nie tylko zarządzanie bazą danych, to Zend Framework lub Symfony.

Na GTA Mods ZONE wykorzystałem właśnie Zend Framework, a do bazy danych Doctrine, ale z tego drugiego jestem średnio zadowolony. Wygodny, ale strasznie ociężały, podobno wersja 2.x została znacząco zoptymalizowana.

___________________
Administrator
Poprzedni 1 Następny
Zaloguj się lub zarejestruj się, żeby pisać na forum.
Created & Powered by MakG