Czy wiesz, że... rejestracja trwa tylko 20 sekund?
Strona główna forum Szukaj Rejestracja
Witaj, nieznajomy!
Poprzedni 1 Następny
Postów: 205 Dołączył: 2010-11-23
#
Siemka.

Mam być może trochę głupie pytanie, lecz chcę zmienić klawiszologię zwykłego Menu. Wiem że mogę zmienić klawisz przywołania Menu, klawisz wyłączenia oraz cofnięcią się (Enter & Backspace). Ale nigdzie nie mogę znaleźć Spacji (klawisz aktywacji opcji) oraz strzałek czyli poruszania się po całym Menu. Klawisz Spacji chciałbym przestawić na Num0 zaś strzałki zamienić z góra - Num8, a dół Num2. Czy można gdzies takie coś zmienić czy jest to już wbudowane w grę?
Postów: 878 Dołączył: 2009-01-20
#

___________________
Administrator
Postów: 205 Dołączył: 2010-11-23
#
To akurat wiem, lecz nie oto mi chodzi. Patrząc nawet na Wasz tutorial (akurat ja używam trochę innej kombinacji do stworzenia Menu) Tutorial tworzenia Menu nigdzie nie ma opisu, ani miejsca na zmianę klawiszologi ze strzałek na Numlocki, wogólę w całym skrypcie nie ma mowy o poruszaniu się po nim (mam na mysli góra/dół właśnie dzięki strzałkom). Zakładam, że opcja ta jest w Ustawieniach gry, jednakże mi się rozchodzi tylko iwyłącznie o ten skrypt.
Postów: 878 Dołączył: 2009-01-20
#
Przecież możesz sprawdzać wciśnięcie klawisza i odpowiednio wybrać poprzednią/następną pozycję.

Jeżeli chcesz całkowicie zlikwidować nawigację strzałkami, to zrób to na takiej samej zasadzie - po wciśnięciu strzałki wybierz pozycję kierując się w przeciwną stronę.

___________________
Administrator
Poprzedni 1 Następny
Zaloguj się lub zarejestruj się, żeby pisać na forum.
Created & Powered by MakG