Czy wiesz, że... na forum możesz uzyskać pomoc nt. modowania GTA?
Strona główna forum Szukaj Rejestracja
Witaj, nieznajomy!
Poprzedni 1 Następny
Postów: 304 Dołączył: 2010-10-02
#
Siema.
Jest możliwość zapisania jakiejś wartości do pliku .txt albo .ini aby ten plik można było otworzyć ?
Postów: 878 Dołączył: 2009-01-20
#
Jasne, do tego służy cały szereg funkcji CLEO operujących na plikach konfiguracyjnych INI.
http://www.gta-mods.pl/baza-opcodow/szukaj?search=ini+file

Chyba opis jest zbędny, bo konstrukcja plików .ini jest bardzo prosta:
Kod:
[sekcja1]
klucz1 = 12
klucz2 = 3.4
klucz3 = "aaa"

[sekcja2]
klucz1 = 34
klucz2 = 24.1
klucz3 = "bbb"


A funkcje, do których podałem link umożliwiają otwieranie plików .ini oraz zapisywanie/odczytywanie wartości takich jak liczby całkowite (int, integer), liczby zmiennoprzecinkowe (float) i ciągi znaków (string).

___________________
Administrator
Postów: 628 Dołączył: 2009-01-22
#
Można i przez CLEO3, ale by to było możliwe do rozczytania przez człowieka, trzeba użyć sprintf albo jakiegokolwiek algorytmu na przekształcenie wartości binarnej w znak ASCII.

___________________
Moderator
http://i.imgur.com/Abvv63y
Śledź mój kanał Twitter by być na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami moich modów!
Postów: 304 Dołączył: 2010-10-02
#
A mógłby mi ktoś napisać jak by to wyglądało dajmy to spawn pojazdu a nazwa pojazdu zapisana w INI, naprzykład #elegy w INI
Postów: 878 Dołączył: 2009-01-20
#
Ja nie mugłbym, ale za to mógłbym,

GTA San Andreas/CLEO/config.ini
Kod:
[cars]
id = 562


Kod:
0AF0: 0@ = get_int_from_ini_file "cleo\config.ini" section "cars" key "id"
00A5: 1@ = create_car 0@ at 0.0 0.0 0.0

___________________
Administrator
Postów: 304 Dołączył: 2010-10-02
#
Ale jak jest już w jednej linijce 0@ to w następnej może być 0@ ? Dlaczego jest #PONY nie powinna być jakaś zmienna ?
Postów: 878 Dołączył: 2009-01-20
#
Za bardzo się pospieszyłem, poprawiłem posta. A w następnej może być też 0@, jeśli nie będzie Ci już potrzebne to odczytane ID z pliku .ini.

___________________
Administrator
Postów: 304 Dołączył: 2010-10-02
#
Taka myŚl mi przyszła do głowy że się pomyliłeś. Jak odczytać to już wiem ale jak zrobić aby skrypt wpisał do .ini coś, naprzykład ID auta kturym się poruszamy ?
Postów: 878 Dołączył: 2009-01-20
#
Wystarczy podstawa znajomości angielskiego, żeby domyślić się, co robią podane przeze mnie opcody... "Write" i "file" to nie są trudne słówka:
Kod:
0AF1: write_int 562 to_ini_file "cleo\config.ini" section "cars" key "id"

___________________
Administrator
Poprzedni 1 Następny
Zaloguj się lub zarejestruj się, żeby pisać na forum.
Created & Powered by MakG