Czy wiesz, że... możesz podsyłać newsy, artykuły, pliki i zdjęcia?
Strona główna forum Szukaj Rejestracja
Witaj, nieznajomy!
Poprzedni 1 Następny
Postów: 7 Dołączył: 2009-02-08
#
Daje to tutaj bo sądze że najbardziej pasuje.

Pomyślałbym o wskrzeszeniu projektu Your Life - nowe miasto zbudowane całkowicie od podstaw, na bazie jakiegoś istniejącego, całkowicie w CLEO (zeby nie obciążąć systemu) - wgranie to nie problem, ludzie pobierają 3gb gry MMORP wiec problemu nie powinno być, dodatkowo filmik pokazujący jak to zrobić, ale to jest szczegół.

Tylko najpierw taki plan wam zrobilem (teraz z głowy ;P)

[LIST=1]
  • Sprawdzić popularność SA-MP (sądzę że taki mod by ją zwiększył bo byłoby to coś całkiem nowego, czego jeszcze nikt nie zrobił - nowe miasto dla RP
  • Zebrać ekipe która zajęłaby się wyłącznie tworzeniem owej mapy
  • Zebrać skrypterów którzy przerobili by tego moda którego wam dałem przy YL v1.0 (spolszczony GF - mogłbym pomóc przy przeróbkach polonizacji, gdyż zapewne zostawilem kilka kontekstowych)
  • Pomyśleć o czymś zupełnie nowym, wyjątkowym, typu frakcje, moze wzbogacić dział PRACA, tj coś jak wykonywanie zadań, jest sporo możliwości (chociażby tartak za miastem)
  • [/LIST]
    to na razie tyle. W razie czego jestem chętny do pomocy, w ramach czasu. tylko proponuje zając się tym na serio, poważnie a nie jak to było w przypadku v1.0 olać...


    Serwery są na około 100-200 osob, bo więcej nie ma sensu Admini nie upilnują. (i tutaj kolejna sprawa, ograniczenie praw admina, którzy wykorzystują TP i inne /admin do "RP" co jest całkowicie non-RP... czyli paradoks...)
    Stąd bowiem mój wniosek i pomysł. Stworzyć małe miasteczko (1/3 Los Santos), z wiekszym naciskiem na domy, fabryki, miejsca produkcji, centrum, dopiero na końcu miejsca frakcji. (chyba nie musze tłumaczyć).
    Czyli małe miasteczko, natomiast "wielkie" (wiadomo, z rozsądkiem) miejsca poza miejskie. typu wieś, pustynia i co tam jeszcze idzie. Daje to więcej możliwości RP, oraz zapobiega temu że miasto nie będzie wykorzystane, bo będzie tętnić życiem.

    Nie chce mi sie wszystkiego wyjaśniać.
    Licze ze sie o mnie nie zapomni jako pomysłodawcy i w pewnej mierze twórcy YL ;P
    mój e-mail 7revo7@gmail.com (GG, AQQ i innych komunikatorów nie używam)

    ___________________
    http://www.mcm.duu.pl/img/sygna
    Postów: 159 Dołączył: 2009-02-05
    #
    Istnieją już serwery z własnymi miastami np. Solair xD lub z większymi miastami to Gta United, Drugim problemem jest serwer gdzie zamierzasz go postawić potrzeba gotówki lub sponsora a ja nie liczył bym na nasze forum xD

    ___________________

    Postów: 7 Dołączył: 2009-02-08
    #
    extermin - zapewnie nie wiesz kim jestem ;] MakG wie na co mnie stać ;] i nie przechwalając się, stworzyłem wraz z MakGiem GZ, oraz załatwiłem wiele serwerów multiplayer, oraz radiowych shoutcast, moja wiedza jest rozległa.

    Spójrz na pkt 1. Sprawdzenie (w skrócie)
    Właśnie dlatego iż nie śledziłem sceny od ponad półtory roku nie wiem czy coś takiego powstało czy nie, ale wiem jedno, projekt YourLife był pierwszy, gdy myślałem o nim i planowałem oraz zrobiłem początki nie było jeszcze nic jego pokroju.

    ___________________
    http://www.mcm.duu.pl/img/sygna
    Postów: 179 Dołączył: 2009-04-14
    #
    Trochę nie kumam, chcesz zrobić MOD czy serwer ??

    pierwsze co mi się nasuwa na myśl to dlaczego sa:mp ? przecież ten Multi ma bardzo ograniczone ple manewru, duże ograniczenia i wiele, wiele więcej. Jeśli to aż tak duży projekt proponowałbym MTA, może i nie ma aż tylu graczy (pewnie przez sposób instalacji i pracę ze zmodowanym gta) ale sa:mp nie dorasta mu do pięt


    Ale jeszcze raz, chcesz zrobić nowe miasto, wiadomo jak sa:mp to tylko z obiektów które są w grze ?? , nawet gdyby zrobić obowiązek wgrania jakiegoś modu to i tak nic by to nie dało bo ciągłe problemy by były, limit 250 bodajże, możliwy do max rozciągnięcia 2mln (dzięki np. xStreamer) choć każdy streamer powoduje błędy... ogólnie SA:MP jest do niczego

    MTA nie ma prawie że limitów, a na pewno nie tak drastycznych jak SA:MP, możliwość dodawania całkiem nowych obiektów, możliwości prawie jak w Sanny Builder'ze (chodzi o skryptowanie)...
    Postów: 7 Dołączył: 2009-02-08
    #
    Nie narzucam do jakiego MP...

    Dla większości osób ktore nie wiedzą opisze.

    Mieliśmy kiedyś (za czasów GTA ZONE i moich) pomysł stworzenia czegoś wyjątkowego, rozreklamowalismy to troche na GTG. Czyli stworzenia mapy/serwera na podstawie skryptu GodFathera + mod Wasyla (ktory załatwiłem i spolszczyłem) ale na całkowicie nowej wyspie/ mieście. Projekt nazywał się YL. Też myśleliśmy o MTA... Ja zajmowałem się wszystkim poza skryptowaniem (kazdy robi to w czym jest dobry ;P), strona, design, projekt mapy, pomysły itd. Troche udoskonaliłem sobie wizje tego do dnia dzisiejszego. Niestety projekt upadł z powodu braku odpowiedniego zespołu "skrypterów/budowniczych" gdyż większość to olała. No jak widać pomysł się przyjął bo przechwyciło go kilka innych stron.

    ___________________
    http://www.mcm.duu.pl/img/sygna
    Postów: 878 Dołączył: 2009-01-20
    #
    Jakos czarno to teraz widze.

    1. Nowe serwery RP nie sa teraz dobrze przyjmowane.
    2. Mimo wszystko wydaje mi sie, ze popularnosc SA caly czas sie zmniejsza.
    3. Lepiej by bylo zainwestowac czas w modyfikacje MP do GTA IV.

    ___________________
    Administrator
    Postów: 7 Dołączył: 2009-02-08
    #
    Gdzieś czytałem że powstaje już wersja GodFathera (RP) na IV ... w ang wersji oczywiście... równomiernie z powstawaniem IV-MP

    ___________________
    http://www.mcm.duu.pl/img/sygna
    Postów: 248 Dołączył: 2009-06-27
    #
    Można by zawsze zrobić SinglePlayer, czyli kopię SA, ale z realistyczną mapą w skali 1:1. Część mapy będzie musiała utkwić w rozszerzeniu .cs a nie .ipl bowiem mapa ma max. powierzchnię TYLKO 36 km^2.

    Czyli znane Los Santos ma wg. Rockstar Games powierzchnię Wieliczki, Białej Dolnej (k. Częstochowy), albo N. Dworu Mazowieckiego (pod Warszawą). A takie Angel Pine to mała dzielnica (mniejsza niż Nowa Huta w Krakowie i Praga w Warszawie).

    No, zawsze można zrobić grę o murzynie który łazi po melinach w Krakowie, uciekając przed kibicami Cracovii, Wisły i co oni tam jeszcze mają.

    ---
    dobra a teraz plan dodatków:
    1. jak może ktoś zauważył, policja używa różnych sygnałów dźwiękowych, 3 z nich nazywają się tak: "LE-ON" "WILK" i "PIES", ale tym ja się już zajmę. Zrobię też jakieś skrypty do lepszych pościgów, żeby niektórzy policjanci mogli Cię zatrzymać w pół minuty, a niektórzy podczas pogoni przewrócą się przez przechodnia.

    2. Gdy gracz zostanie lekko postrzelony musi szybko iść do szpitala, a jak umrze to gra leci od początku.

    3. Przechodnie uciekają na widok broni, ognia, gangu (tak jest chyba w IV).

    4. Gdy gracz ma koszulkę z napisem Wisła, atakują go kibice Cracovii i odwrotnie.

    5. Można zarabiać na życie okradając sklepy, lub sprzątając śmieci, albo zarządzać firmą, itp.

    6. Bronie w zależności od miejsca produkcji, zacinają się.

    7. Gdy gracz ma kałacha, a używa glocka, kałach wisi na plecach.

    8. Gracz może wyrzucić broń na ziemię (nawet jeśli nie chce jej zamienić na inną)

    9. Gracz może chodzić do Kościoła, zawodówki, odwiedzać więźniów, zmarłych i chorych.

    10. Od niego zależy czy w miejscu zamieszkania będzie brudno czy czysto.

    11. Są różne ceny gazu, prądu, wody, benzyny, żywności.

    12. Gracz może zatrzymać się do kontroli lub uciekać, przyjąć mandat lub odmówić, zaproponować łapówkę.

    To tyle :-D. Oczywiście mogę zająć się wszystkim, ale jak znajdzie się ktoś chętny do przyspieszenia prac, to się ucieszę.

    ___________________
    http://www.gta-mods.pl/public/images/userbar
    Poprzedni 1 Następny
    Zaloguj się lub zarejestruj się, żeby pisać na forum.
    Created & Powered by MakG