Czy wiesz, że... rejestracja trwa tylko 20 sekund?
Strona główna forum Szukaj Rejestracja
Witaj, nieznajomy!
Poprzedni 1 Następny
Postów: 119 Dołączył: 2009-07-12
#
Witam,jestem tu nowy.Ostatnio napisałem moda w cleo.Mod działa lecz mam z nim problem typu,gdy złapią mnie gliny to gra się wyłącza.

Oto skrypt:
Kod:

{$CLEO .cs}
0000: NOP


0007: $Radius_Value_X = 3.0
0007: $Radius_Value_Y = 3.0

:petla1
wait 10
if
Player.Defined($PLAYER_CHAR)
jf @petla1
:petla2
wait 10
if and
00E1: player 0 pressed_key 16
00E1: player 0 pressed_key 15
8A32: not unknown_actor $PLAYER_ACTOR in_car
jf @petla1
0AB5: store_actor $PLAYER_ACTOR closest_vehicle_to $CAR closest_ped_to $PED
:petla3
wait 10
if
8038: not $CAR == -1
jf @petla2
01BD: $TIME = current_time_in_ms
:petla4
wait 10
if
0203: actor $PLAYER_ACTOR near_car $CAR radius $Radius_Value_X $Radius_Value_Y flag 0 on_foot
jf @petla2
05CA: AS_actor $PLAYER_ACTOR enter_car $CAR passenger_seat 0 10000 ms
:petla5
wait 10
if
00DB: actor $PLAYER_ACTOR in_car $CAR
jf @petla2
00A8: set_car $Car to_psycho_driver
00A7: car $CAR drive_to 2095.6367 -1792.661 13.0752
:petla6
wait 10
if
Player.Wasted($PLAYER_CHAR)
jf @petla1
016C: restart_if_wasted at 2027.77 -1420.52 15.99 angle 137.0 unknown 0
016D: restart_if_busted at 1550.68 -1675.49 14.51 angle 90.0 unknown 0
:END
end_thread

//Eurphie; używaj BBCode, poradnik znajdziesz w FAQ.

Dodam jeszcze,że petli6 wogóle wcześniej nie było.I tak raczej nic nie daje.
Gdy wsiadam od strony kierowcy,to CJ wywala go i wsiada za kierownice.Czasem też gdy wsiada od strony pasażera wywala i pasażera i kierowce,następnie siada za kierownice(pewnie chodzi o to,że użyłem klawisza wejścia do samochodu).Przy okazji chciałbym go troche rozbudować,gdyż nie ma co robić(tylko jedzie się z gościem i słucha muzyki).
Co do powyższego to jeszcze nie wiem jak.Jakieś sugestie do ww problemów?
Z góry dzięki za wszelką pomoc.

___________________
Postów: 1004 Dołączył: 2009-01-20
#
Najlepiej napisz w punktach co ma się dziać w misji to albo ja albo ktoś inny postara ci się pomóc w tym poprawić skrypt. Bo to co wyżej napisałeś ciężko jest zrozumieć o co ci chodzi.
Postów: 119 Dołączył: 2009-07-12
#
Więc tak:
To nie jest misja,tylko zwykły mod.Niestety jest w nim jeszcze kilka problemów,mianowicie:
1.Gdy wsiądę do auta to kierowca nie chce jechać(działa przy zastosowaniu moda PedEnter).
2.Gdy policja mnie gania a jestem aucie jako pasażer to gdy zostanie wyświetlane "Busted" to gra się wyłącza.
3.Nie ma możliwości strzelania z auta jako pasażer{przydałaby się}(tak jak to ma miejsce w multiplayerze).
4.Nie wiem czy te linijki coś dają:
00A8: set_car $Car to_psycho_driver
:petla6
wait 10
if
Player.Wasted($PLAYER_CHAR)
jf @petla1

5.Jak kierowca zrobi czołówke z policją,to dostaję gwiazdkę(a nie powinnem,bo to nie ja kieruje)

Co do punktu 1:Z tym drugim modem czasami źle działa.
To chyba na razie tyle.

___________________
Postów: 878 Dołączył: 2009-01-20
#
2. Obsłuż wyjątek, kiedy gracz zostanie złapany przez policję. Tak jak to zrobiłeś ze sprawdzeniem, czy gracz zginął.

Kod:
:petla7
wait 10
if
Player.Busted($PLAYER_CHAR)
jf @petla1


3. Z tym jest trochę więcej roboty. Najlepiej będzie, jeśli sam spróbujesz to zrobić, a jeśli będziesz miał z tym problemy to napisz w oddzielnym temacie.

4. Pierwsza linijka ustawia kierowcę samochodu, aby ignorował zasady ruchu drogowego. petla6 sprawdza, czy gracz zginął. Jeśli tak to wychodzi ze skryptu.

___________________
Administrator
Postów: 119 Dołączył: 2009-07-12
#
Dobra,dzięki za pomoc i zobaczę czy wszystko będzie ok,jak nie to poprawie.

___________________
Postów: 1004 Dołączył: 2009-01-20
#
Cytat:
3.Nie ma możliwości strzelania z auta jako pasażer{przydałaby się}(tak jak to ma miejsce w multiplayerze).

Ta opcja została specjalnie wprowadzona do multiplayera. Normalnie w grze możesz strzelać ale jedynie posiadając odpowiednią broń chyba uzi. I wciskając domyślnie Q lub E no i strzał.
Postów: 119 Dołączył: 2009-07-12
#
Ale nawet Q i E nie idą.MakG dzięki za wytłumaczenie niestety twoja pętla nie chciała działać,ale ten problem mam już z głowy użyłem opcoda z poradnika o tworzeniu pliku main.
Zaraz zaktualizuje kod.Olopl100 jakbyś mógł daj mi opcoda chociaż na strzelanie przez Q i E.

___________________
Postów: 1004 Dołączył: 2009-01-20
#
YYY, ale ta opcja jest wbudowana w gta sa. I tu nie trzeba żadnego obcoda. Po prostu dajesz odpowiednią broń postaci. Dokładnie jest to MP5 albo Tec9. Wsiadasz do pojazdu. Wciskasz klawisze Q lub E(tylko trzymasz je, zależy jak masz sterowanie ustawione) i klawisz odpowiedzialny za strzał no i strzelasz.
Postów: 119 Dołączył: 2009-07-12
#
No wiem że jest taka opcja,ale nie działa w moim modzie(pewnie wina external skriptu-obsługuje tylko strzelanie zza kierownicy).Pewnie żeby użyć strzelania muszę znależć opcoda odpowiedzialnego za strzelanie pasażera.
A i co mam skopiować z moda pedenter,żeby kierowca jechał?

___________________
Postów: 119 Dołączył: 2009-07-12
#
Dobra,już znalazłem rozwiązanie:
http://www.gtaonline.pl/11423.htm-tu jest ten mod którego szukałem(a że nie znalazłem wcześniej to zacząłem robić)

___________________
Postów: 103 Dołączył: 2009-03-15
#
Mati nie pisz postu pod postem
Postów: 119 Dołączył: 2009-07-12
#
Sorki,chciałem połączyć ale chyba się nie da :(

___________________
Poprzedni 1 Następny
Zaloguj się lub zarejestruj się, żeby pisać na forum.
Created & Powered by MakG