Czy wiesz, że... możesz podsyłać newsy, artykuły, pliki i zdjęcia?
Strona główna forum Szukaj Rejestracja
Witaj, nieznajomy!
Poprzedni 1 Następny
Postów: 12 Dołączył: 2010-04-27
#
Mam problem. Chcę zmienić skiny bezdomnych na takie gangsta...
1. Gdy będę zmieniał teksturę(nie wiem czy dobrze mówię), to znaczy ubranie itd. To czy będę musiał jakoś zmieniać wymiary postaci? Bo nie chcę stworzyć przykurczonego żul-gangsta :D. Pytam się, bo widziałem na serwerach, że w mod packach dają właśnie podmiany takich postaci na normalne.
2. (To jest opcja, kiedy trzeba robić własny model) Czy bardzo trudno jest zrobić własny model postaci w blenderze? (nie biorę 3ds Max'a i Zmodelera, bo nie chcę, żadnych piratów, a 30 dniowego trial'a też nie ;P ) Chodzi mi o postać wyprostowaną itd.
3. Jest możliwość (jeśli opcja 2 jest piekielnie trudna) dania innych modeli pod własne tekstury?
4. Trudne jest robienie bandan i twarzy w txd? Czyli takich płaskich... da się jakoś łatwo robić takie twarze?

To wszystko... wiem, że dużo piszę. ;) I jeśli się powtórzył taki temat na forum to dajcie linka, bo ja nie mogłem nic znaleźć.
Postów: 31 Dołączył: 2009-02-20
#
1. Nie, wystarczy że zmodyfikujesz teksturę kolorystycznie, w żadnym bądź razie rozmiarami, bo wtedy byś miał przykładowo, kawałek nogawki na głowie gościa.
2. Radze poszukać jakiś tutków
3. Tak można tak zrobić. Teksturę tego gościa przerobiłem w 3 minuty Przed:
http://img504.imageshack.us/img504/7496/przedy
i po
http://img443.imageshack.us/img443/6836/37503954

4. pliki txd przechowują dla gry pliki z teksturami, a samą teksturę można łatwo przerobić.
Postów: 12 Dołączył: 2010-04-27
#
Więc jak zmienić "złe" modele na takie dobre? Wystarczy dać np. model ballasa zamiast innego i zmienić tyko nazwę?
Postów: 1004 Dołączył: 2009-01-20
#
Nie bawiłem się w ten sposób ale wydaje mi się że powinno wystarczyć zmienienie plików nazw postaci której chce się zmienić na tą co się chce zmienić. Czyli np. postac.dff postac.txd zamieniasz na postac12.dff postac12.txd
Postów: 12 Dołączył: 2010-04-27
#
Dobra spróbuje jak się uda to napiszę. :)

@Edit:
Spróbowałem i wyszedł efekt porąbania się skinów... ;P Ta postać też po ulicach nie chodziła, ale efekt był dobry.

Poprzedni 1 Następny
Zaloguj się lub zarejestruj się, żeby pisać na forum.
Created & Powered by MakG