Czy wiesz, że... na forum możesz uzyskać pomoc nt. modowania GTA?
Strona główna forum Szukaj Rejestracja
Witaj, nieznajomy!
Poprzedni 1 Następny
Postów: 534 Dołączył: 2009-03-08
#
Cześć czy ktoś mógł by mi napisać tutorial na temat pliku weaponinfo.xml bo w nim jest zawarta treść dotycząca broni np w orginalnym GTA IV w m4 magazynek mieści 30 naboi a w TBOGT 200.

Edit /: bo chciałbym zrobić moda "Weapons stats TBOGT to GTA IV.
Postów: 12 Dołączył: 2010-04-27
#
(nie mam gta IV więc nie wiem czy to tak wygląda - jeśli to nie to do daj ten plik tu na forum ;) )
No to jeśli chodzi o taki plik, to ja coś tam grzebałem w xml i powiem ci co nieco:
Kod:

<weapon type="M4">

To jest typ broni.
Kod:
<data slot="RIFLE" firetype="INSTANT_HIT" damagetype="BULLET" group="RIFLE_ASSAULT" 

Data slot - rodzaj czyli broń palna ; Firetype - typ strzelania (tu) natychmiastowy ; Damagetype - rodzaj obrażeń pociski, kulki ; Group - grupa czyli broń palna coś tam ;P
Kod:
targetrange="65.0" weaponrange="70.0" clipsize="30" 

Targetrange - zasięg strzału ; weaponrange - zasięg broni ; clipsize - Rozmiar magazynka
Kod:
ammomax="600" timebetweenshots="133">

ammomax - maksimum ammo w posiadaniu ; timebetweenshots - czas między strzałemi

To większość pliku... jakbyś chciał więcej to napisz ;) Postaram się dodać odrazu.
Postów: 534 Dołączył: 2009-03-08
#
Dzięki masz punkt pomógł aha czy ktoś kto ma TBOGT mógłby napisać mi ile jest naboi max i ile w magazynku ich się mieści w M4 , MP5 , Pistol 44 i uzi tylko to narazie.

EDIT : A o co chodzi z tym ammoonstreet
Postów: 12 Dołączył: 2010-04-27
#
ammoonstreet - to chyba jest amunicja na ulicy... według mnie to występowanie na ulicy danej broni/amunicji. Znajduje się to obok pickup regentime (czasu regeneracji), więc to może znaczyć ilość danego pickup'u na raz w świecie gry/na ulicy.

Pistol .44 (ten nowy chyba ;P) - 8 naboi
A reszta powinna być taka sama...
Poprzedni 1 Następny
Zaloguj się lub zarejestruj się, żeby pisać na forum.
Created & Powered by MakG