Czy wiesz, że... rejestracja trwa tylko 20 sekund?
Strona główna forum Szukaj Rejestracja
Witaj, nieznajomy!
Poprzedni 1 Następny
Postów: 31 Dołączył: 2009-02-02
#
Witam, chcialem pobawic sie map editorem, ale sa 2 problemy...

1)jak usunac mape z VC skoro nie ma zadnego map cleanera ani nic (tzn. jedno cos znalazlem ale jakos nie dzial)

2)usuwam mape recznie (tak delete file i tak w kolko ;D) i dodam w nowy plik IPL po zapisaniu, wyl. programu i uruchomieniu go ponownie nie wykrywa tego.
Postów: 1004 Dołączył: 2009-01-20
#
Cytat:
1)jak usunac mape z VC skoro nie ma zadnego map cleanera ani nic (tzn. jedno cos znalazlem ale jakos nie dzial)

Mugł byś podać linka do tego programu jeżeli możesz? Sam jestem ciekaw. Kiedyś szukałem i też nic nie znalazłem.

Kod:
2)usuwam mape recznie (tak delete file i tak w kolko ;D) i dodam w nowy plik IPL po zapisaniu, wyl. programu i uruchomieniu go ponownie nie wykrywa tego.

Dlatego tak ci się dzieje ponieważ niektóre obiekty są przypisane do poszczególnych plików w grze. Załóżmy że jeżeli usuniesz drzwi z jakiegoś domku to pliki, który odpowiadał za wyświetlanie owych drzwi to podczas uruchamiania gry nie może ich z najść i tym sposobem powoduje taki błąd. Chcą pozbyć się takiego errora należało by także usnuć ten plik lub zawartość tego pliku. Jednak to jest bardzo trudne. Choć nie powiem że nie możliwe do zrobienia.
Postów: 31 Dołączył: 2009-02-02
#
http://www.filefront.com/12179580/vcmap_cleaner_by_sorup.zip/ <- to ten Map Cleaner do vc co znalazlem, mozliwe ze to ja źle readme przetlumaczylem sobie i mi nie dzialalo cos xd

http://www.gtaforums.com/index.php?showtopic=305025 <- to temat o map celanerach do VC
Postów: 1004 Dołączył: 2009-01-20
#
Ja chyba też coś źle przetłumaczyłem bo jak robię tak jak tam napisano to gra wywala przy ładowaniu do pulpitu. Jak by ktoś wiedział jak ten program poprawnie obsługiwać to niech piszę.
Postów: 31 Dołączył: 2009-02-02
#
usunolem mape znowu, tym razem z jakims niby patchem do tego programu, 1/4 ładowania VC i slychac dziwiek komunikatu i tyle, wciskam esc. i sie wyl. wszystko ;/
Postów: 179 Dołączył: 2009-04-14
#
1.Skopiuj wszystkie pliki na dysk
musi to wyglądać tak: C:ImgEdcmd, C:master map cleaner,etc
2.Teraz skopiuj twoje pliki gta3.img and gta3.dir z folderu models
3.Upewnij się, że gta3.img i gta3.dir nie jest oznaczony jako tylko do odczytu.
4.uruchom master map cleaner.bat a gdy sie skończy master clean2.bat
5.Przebuduj archiwum gta3.img
6.przenieś wyczyszczone gta3.img and gta3.dir z powrotem do folderu models
7.skopiuj moje main.scm and gta_vc.dat do folderu data
8.usuń waterpro.dat z folderu data
9.Done

Takie małe tłumaczenie, sprawdził bym u siebie ale nie mam płyty z VC i wolę nie ryzykować
Postów: 31 Dołączył: 2009-02-02
#
jak to czytam to chyba popelnilem blad w punktcie 3, sprawdze potem znowu...
Postów: 1004 Dołączył: 2009-01-20
#
Robiłem taki mimo to wywalało mnie do pulpitu bez żadnego ostrzeżenia pod czasz ładowania gry.

W końcu zacząłem sam usuwać obiekty po przez map edytor i usnułem całe miasto zostawiając tylko jeden obiekt i co dziwna działa prawie dobrze. Jednak kiedy zacząłem je usuwać z pliku gta3.img to gra się nie chce włączać i nie bardzo wiem czemu tak się dzieje choć teoretycznie powinno to działać bez najmniejszego problemu.
Poprzedni 1 Następny
Zaloguj się lub zarejestruj się, żeby pisać na forum.
Created & Powered by MakG